mapalinowek1Wieś Linówek położona jest w centrum Borów Tucholskich, w pobliżu granicy województw kujawsko - pomorskiego i pomorskiego, w powiecie tucholskim, gmina Śliwice. W odległości 300 km od Warszawy, 110 km od Gdańska, 460 km od Katowic, 270 km od Szczecina, 85 km od Torunia, 230 km od Łodzi i 80 km od Bydgoszczy.
"Stare Dworzysko" to gospodarstwo leżące na skraju wsi, na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu rezerwatu Zdrójno. Między trzema jeziorami Dużym Trzciannem, Małym Trzciannem i Trzcionkiem, z dala od często uczęszczanych dróg. Tereny te słyną z nieskazitelnie czystego powietrza, krystalicznie czystej wody, przepastnych lasów jesienią pełnych grzybów oraz rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Gospodarstwo składa się z dwóch obiektów - domu gospodarzy oraz domu gościnnego, jego nazwa, błędnie kojarzona z dworem, pochodzi ze starodawnej gwary i oznacza obiekt, którego przeznaczenie zostało zmienione na pokoje mieszkalne.
 

logoLGD  logomarkabory  stowarzyszenie  rezerwatbiosferyborytuch  tucholskiparkkrajobrazowy   pod sosna restauracja   znajdz nas facebook-bez

Go to top